W Gdyni powstała pierwsza w północnej Polsce dziecięca drużyna trenująca biegi przeszkodowe. Gorillas OCR zrzesza dzieci w wieku 6 do 12 lat. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu na terenie Kolibki Adventure Parku w Gdyni.

Teren Adventure Parku posiada idealne ukształtowanie oraz niezbędną infrastrukturę stałych przeszkód niezbędną do tego typu treningów. Mali zawodnicy mają okazję trenować technikę na wielkich konstrukcjach znanych z takich biegów przeszkodowych jak Biegun, Bieg Morskiego Komandosa czy Mistrzostw Polski OCR, które odbyły się tam we wrześniu. Głównym trenerem teamu został Adam Zagórski, znany z takich projektów jak Run Beach Morning, 3city Runs czy prowadzenia spartańskich treningów w Gdańsku.

Pomysł na złożenie drużyny zrodził podczas wakacyjnej edycji Bieguna, w ramach której odbył się także Bieg Rodzinny. Jak się okazało, dzieci doskonale radzą sobie na przeszkodach i w trudnym terenie, a rozwój OCR (Obstacle Course Race z ang.) w Polsce owocuje wprowadzaniem przez organizatorów również formuł dla dzieci. Wierzymy, że drużyna Gorillas jest doskonałym sposobem na zaszczepienie zamiłowania do aktywności fizycznej, a być może w wielu przypadkach rozpoczęcie kariery sportowej. Gorillas OCR mają za sobą debiut w ostatniej edycji Bieguna, gdzie wraz z trenerami i rodzicami pokonali ponad 3km trasę z kilkunastoma przeszkodami. W planach kolejne starty także w zwykłych biegach ulicznych.
Treningi odbywają się w środy (o godz. 17:00) oraz niedziele (o godz. 15:00). Dzieci mogą w nich uczestniczyć w ramach członkostwa w drużynie. Szczegóły na temat grupy można znaleźć na ich oficjalnym profilu na Facebooku oraz stronie www.gorillas.pl Przewidziano też liczne zajęcia dodatkowe na innych obiektach sportowych.

Kontakt

 BigYellowFoot
Grzegorz Brandt
tel. 601657851

golth.pl
biuro@golth.pl